Jak na montáž

Než začnete stavět vodní postel přečtěte si prosím pečlivě tento návod.

1.
Na vodní matraci opatrně odšroubujte uzávěr a vytáhněte těsnící zátku tak, aby do matrace mohl proudit vzduch. Potom matraci přemístěte na místo, kde je pokojová teplota a kde Vám matrace nebude překážet při montáži.
2.
Sestavte dle nákresu sokl, do kterého se vsunou vnitřní dřevotřískové vzpěry. Sokl umístěte 8 cm od zdi nebo od čela postele. Na sestavený sokl umístěte desky tak, aby ležely kolmo k délce a sokl rovnoměrně přesahovaly.
3.
Vyjměte z ochranného obalu textilní obal, rozložte ho na desky tak, aby jezdce zipu byly u nohou postele. Potom zip úplně rozepněte, oddělte vrchní díl obalu a odložte ho stranou. Do spodního dílu obalu potom vložte molitanové přířezy tak, aby vytvořily rám.
4.
Do takto vytvořeného rámu položte do středu každé poloviny postele podélně jedno vyhřívací těleso nápisem nahoru.Kabely vyhřívacího tělesa prostrčte otvory, které si proříznete v horních rozích spodní části obalu(u čela postele). Uvnitř rámu postele zůstane jen topné těleso a sonda na snímání teploty, mimo rám zůstane ovladač teploty a kabel do zásuvky. Vyhřívací těleso může být uvedeno do provozu až po napuštění postele vodou. Do té doby nesmí být kabel zapojen do zásuvky.
5.
Molitanový rám sešroubujte se spodními deskami pomocí pevné lišty, která je součástí každého přířezu. Umístění šroubu je v liště znatelné po jejím přejetí rukou. Dejte si pozor na to, aby kabely od vyhřívání vedly mezi dvěma lištami rohem rámu. Poté rozbalte bezpečnostní folii. Rozložte ji do vzniklého rámu tak, aby její hrubší strana byla nahoře. Pečlivě ji urovnejte, aby vytvořila v rámu vanu. Boky folie zastrčte mezi molitan a bok textilního obalu.
6.
Nyní přeneste opatrně vodní matrace (matraci) do vzniklé vany tak, aby napouštěcí otvor byl nahoře a v dolní části postele (u nohou). Matrace pečlivě vyrovnejte, aby neměly záhyby a zkontrolujte, aby ležely rovně. K uzávěru si připojte vhodnou hadici a začněte napouštět vlažnou vodu. Pokud máte dvě matrace, tak je napouštějte rovnoměrně cca po 5 minutách.
7.
Každá matrace se plní vodou podle váhy člověka, který na ní bude spát. Když si na naplněnou matraci sedne, musí lehce cítit spodní desku. Pokud desku necítí, je v matraci vody hodně a je nutné ji odpustit.
8.
Do napuštěné matrace nalijte kondicionér. Potom opatrně pomocí ručníku vytlačujte z matrace vzduch. Je nutné několikrát opakovat. Je-li vzduch vytlačen,našroubujte uzávěr a opatrně ho zatlačte do matrace.
9.
Vezměte vrchní část textilního obalu, urovnejte na matraci a zipem obal uzavřete.
10.
Na ovladači vyhřívání si nastavte námi doporučenou teplotu 28°C a zapojte kabel do zásuvky.Teplotu lze dle přání zvýšit nebo snížit. Na takto upravenou postel navlékněte prostěradlo, doporučujeme pružné froté, nebo z bavlněného úpletu.

Pokud jste postupovali podle našeho návodu, postavili jste si vodní postel a nám zbývá jen popřát Vám dobrou noc!